Ferhat Ve Şirin Öykü Yarışması Jüri Başkanlığı

Dereceye Giren Öyküler Ödüllendirildi

Amasya Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen “2022 Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması”sonuçlandı. Profesyonel yazar kadrosunun jüri olduğu ödüllü yarışma ile yazarların dereceye giren öyküleri ödüllendirildi.

Amasya Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ödüllü öykü yarışmasına yazarlar yoğun ilgi gösterdi. Yoğun katılımın olduğu 2022 Ferhat ve Şirin Öykü Yarışmasına her yarışmacı bir öyküsü ile katılırken ilk 3’e giren yazarlar para ödülü ile ödüllendirildi.

Ödüllü öykü yarışmasına katılanların 5 Mart Cumartesi günü başlayıp 5 Mayıs Perşembe günü son bulmuş ve 5 Haziran’da da jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu yarışma sonucu kamuoyuna açıklandı.

Yarışmaya katılan yazarların dereceye giren ilk 20 eseri ödüllendirildi. Yarışmada 1. olan yarışmacı 3 bin TL ve plaket, 2. olan yarışmacı 2 bin TL ve plaket, 3. olan yarışmacı bin TL ve plaket, 4. olan yarışmacı Jüri Özel Ödülü plaketi, yarışmada ilk 5 ila 10 arasına giren yarışmacılar Mansiyon Ödülü olarak plaket ile ödüllendirildi. Katılım göstererek ilk 20’e giren yazarlara ise katılım sertifikası verildi.

Yarışmanın 1. si “HARABEDE BİR DOSTLUK” öyküsü ile Arif Semih Sulubulut oldu. “FINDIKLI AKİDE ŞEKER” isimli öyküsü ile Hüseyin Opruklu 2. olurken, “YAZILMAYAN HİKAYE” öyküsüyle Mutlu Gavcar 3. olmaya hak kazandı. ilk 3’ün ardından ilk ona girmeyi hak kazanan yazarlar şu şekilde sıralandı: Pınar Gökpınar, Muazzez Özcan, Engin Kükrer, Emine Somak Bahar Umurlak, Murat Çokureten, Mehmet Sarıçaban olarak sıralandı.

Yarışmanın jüri başkanlığını şair ve yazar Betül Fırat yaparken, jüri üyeliğini ise Afi Can, Binnur Tekinalp, Fatma Türkdoğan, Gülçin Granit, Gülden Kılıç, İnci Yılmaz Şimşek ve Serpil Tuncer yaptı. Amasya Dernekler Federasyonu tarafından jürilerede plaket takdim edildi.

Yarışmayı organize eden Amasya Dernekler Federasyonu Başkanı Turan Sayar, katılımın yoğunluğundan son derece memnun olduklarını belirterek, “İlk bu yarışmayı düzenleme kararı aldığımızda ilgi olup olmayacağı konusunda şüphelerim vardı. Fakat yarışma duyurusu yapıldıktan sonra gösterilen ilgi bizleri hem şaşırttı hem de son derece mutlu etti. Ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen o kadar yazar olması ülkemiz ve sanat camiası acısından sevindirici bir durum. Katılımın yoğunluğuna rağmen büyük bir emekle tüm eserleri inceleyerek dereceye hak kazananları belirleyen jüri başkanımız Betül Hanım ve diğer juri üyelerimize teşekkür ediyorum. Yarışmamızı geleneksel olarak her yıl düzenleyebilmek için şimdiden çalışmalarımıza başladık” dedi.

Yorum Yap