DÜŞÜN OLSUN

Nedir evrenin bizden çektiği! Evrene sürekli mesajlar gönderiyoruz; karşılık bulup geri döner mi bilmiyoruz. Bununla birlikte olumlu düşünmenin etkisi düşüncelerimizi ve hayatımızı yönetmekte önemli rol oynadığı bir gerçek.

Sürekli negatif düşüncelerle mental sağlığımızı bozmaktan iyidir pozitif olmak. İnsan beyni aldığı tüm emirleri ret etmeden uyguluyor nasıl olsa.

Önce düşüncelerimizi içimizde halletmemiz gerekli. Bilinçaltı ve üstü derken; istemediğimiz şeyleri süpürdüğümüz bir de orta bilinç ortaya çıkmış. Altı üstü bir düşünce diyerek geçmemek lazım.

“İnsanın fikri ne ise zikri de odur.” sözünün tam yeri olsa gerek. Dışından görünüşünüz içinizdeki duygu ve düşüncelerden oluşmakta ve sizi bunlar yönlendirmekte.

Evrene mesaj yollamaya devam. Olumlu düşünmenin iyi bir etkisi var; en azından depresyona girmez ve sağlıklı düşünebilirsiniz. Evren mesaj bekler mi bizden ayrı mesele!

‘Başarının Sırları’ kitabında beyninizde işçilerin çalıştığını ve onları hangi düşünceler için çalıştırırsanız o yönde çalıştıklarını anlatır. Diğer bir taraftan da ‘Tanrılar Okulu’ kitabında da dualarınıza dikkat edin, dualarınızı kabul eden bir tanrınız var diye dile getirir.

Kısaca düşünceleriniz pozitif veya negatif olmalarına göre hayatınızı da bu yönlerde etkileyecektir. İnsan davranışlarını çoğunlukla düşünceleri etkilediği için nasıl düşündüğünüz önemlidir.

Kendinizi iyi düşüncelere odakladığınız zaman hayatınızdaki olumlu gelişmeleri de fark edeceksiniz. Sonuçta evren ve canlılar enerjiden oluşmakta ve yaydığınız enerjinin de bir etkisi olmakta. Mucizeler öyle durduk yere gelmez insana.

Değişimi tam manasıyla yaşamak için önce kendi beynimizi ve davranışlarımızı kontrol etmemiz gerekmekte. Daha kendimizi yönetemiyorken dünyayı yönetme fikrinin aklımızdan çıkması gerekir.

Ne kadar araştırma ve bilgi olsa da henüz evren ve insan beyni muamma. Şu da gerçek ki beynimizin tamamını kullanmadığımız da kaynaklarda yer almakta. Tamamını kullanmayı öğrenince belki de süper güçlere sahip olabileceğimiz de varsayımlar arasında.

Önce vücut ve mental sağlığımızı korumak kaydıyla belki de düşünce sınırlarımızı genişletmemiş ve büyütmemiz mümkün. Sadece düşünmek bile yetecek bir gün, olabilir.

O yüzden düşün olsun; düşün gerçek olsun!

Yazar ve Şair Betül FIRAT

Yorum Yap