HAVADAN KAPILAN NEM

Havadan aldığımız her şeyin yanında artık nem de kapmaya başladık. Gözünün üzerinde kaş mı var, benim için bunu mu düşündün, o öyle mi oldu böyle mi derken baya bi hırpaladık kendimizi de karşımızdakini de anlamadan.

Oysaki ortada hiçbir şey olmaması da söz konusu olabilir. O bizim hüsnükuruntumuzdur çoğu zaman.

Havadan kapılan nemin bazen çok farklı nedenleri olabiliyor. Örneğin kendimize güvenimiz eksikse diğer insanları eksik arıyor gibi görmek, sadece kendimiz farkında olsak da eksikliklerin bütün insanların farkında olduğunu düşünmek bir neden olabilir.

Diğer insanların sizi çok önemsemiş olması gerekir başta ya da kendileri ile ilgili hiçbir meşgaleleri olmaması gerek sizi her an düşünebilmeleri için. Bu da mümkün olmayacağına göre havadan nem kapmanın da bir anlamı olmaz.

Belki de siz farklı bir ruh içerisindesinizdir de karşınızdakinin davranışlarını farklı yorumluyorsunuzdur, olabilir.

Önemli olan niyetse ve her şeyde art niyet arıyorsanız da önce kendinizi sorgulamanız gerekir. Diğer bir manada ise diğer insanların sürekli sizin üzerinizde tasarrufu olması her zaman mümkün değildir.

Hayat herkese farklı yönler verir ve farklı sürprizler hazırlar. Belki de sizin farkınızda bile değildir insanlar ama siz bunu bile kendinize yontmuş olabilirsiniz.

Havadan kapılan nemler de her zaman kişiyi hasta edebilecek kadar fazla da olabilir.

Kendimizi neden bu kadar meşgul ederiz ki başkalarının hisleri ve davranışlarıyla bilinmez ama bir yerde de artık nemden etkilenmemeyi öğrenmek gerekir.

Bütün dünyanın derdi siz olamazsınız. Bu önemli olmadığınız anlamına da gelmez ama her zaman sizinle alakalı değildir durumlar; bunu da kabullenmek lazım.

Yazar ve Şair Betül FIRAT

Yorum Yap