RUH TEFECİLERİ

Bazen ruhunuz esir alınmış gibi gelmez mi size de? Yapmak istediğiniz şeyler vardır ama bir şeyler engel oluyordur mesela.

Ruhumuzu sömürenler olabilir mi bize engel olan acaba, belki de ruh tefecileridir…

Duygularınızı sömürecek veya size hiç gerekmediği halde vicdan yaptıracaklar varsa, artık bir ruh tefeciniz var demektir.

Onlar ki sürekli bir asık suratla gezme ve hiçbir şeyden memnun olmama eğilimindedirler. Kesinlikle memnun da edemezsiniz böylelerini. Hayatları mutsuzluk üzerine kurulmuştur.

Diğer yandan da sürekli sizi manipüle etmeye çalışırlar. Onlardan çok mutlu olmanız veya huzurlu olmanız söz konusu bile olamaz. Sürekli bir matem halindedirler. Neyim matemi bu tabi bilmiyoruz.

Var aramızda böyle ruhlar. Hayattan zevk almayı öğrenememiş, iyi yanlarını keşfedememiş ve sürekli bir felaket senaryosunu hazırda bulunduranlar vardır bildiğiniz.

Ruh tefeciler tabiri yerinde olsa gerek çünkü sizi manipüle ettiklerinde bundan gizli bir zevk almaktalar. Dahası acı ve kaygıyla beslenmekteler. Sizin bütün iyi duygularınızı sömürüp olumsuza çevirdikten sonra haklıyım gururuyla dolaşmaktalar aramızda.

Siz çoktan teslim etmişsiniz ruhunuzu bu tefecilere ve artık bir kaygınız ve acınız hâlihazırda bulunmaktadır.

Ne kadar rahatsız edici de olsa kurtulamadığımız da bir gerçektir böyle insanlardan.

En iyisi kendimize bir koruma kalkanı bulmak.

Mesela bir ruh tefecisine karşı en etkili yöntem kendisini dikkate alsak bile yaptığı manipülasyonu tersine çevirmek olacaktır.

Ne kadar gerçekçi olurlarsa sizi etkileme oranları da o kadar çok olur. Mutlaka kendinizi korumanız gerekir ki içinizdeki güzel duygular ölmesin.

İnsanların günlerini aydınlatacak, iç ferahlığı veren ve hayatlarını güzelleştirecek insanlara ihtiyacı var.

Ruh tefecilerine yakalanmayın ve kendinizi koruyun…

Yazar ve Şair Betül FIRAT

Yorum Yap