KALBİNİZİN SESİ

İçinizden geldiği gibi davranmak gibisi yok. Kalbinizin götürdüğü yere kadar yolunuz olsun.

Her zaman bizi doğru yönlendirmese de önemlidir insanın içinden gelmesi. Kalbinize göre verilir belki niyet halis olduktan sonra.

Çevrenizi çok dinlerseniz kalbinizin sesini duyamazsınız. Sadece kalbinizi dinlerseniz de çevreyi duymazsınız. Belli bir dengede ve biraz da mantık çerçevesinde yol almak gerekli.

Düşünce ve duygularınız ne ise kalbinizden geçenler de aynı doğrultuda olmaktadır.

Bezen de yanıltır sizi tabii ki; gözünüze perde indiyse iş işten geçmiştir zaten.

Ruhunuza huzur olsun kalbinizin tınısı. Size güzellikler getirmeyecekse ne işe yarar ki zaten? Kalp ağrısı…

İçinizin güzelliğinin dışınıza yansımasını da ayrıca bekler ve temenni ederiz ki genelde insanlar kendilerini fazla saklayamazlar. İçlerindekiler bir gün nasıl olsa çıkar meydana.

Ömür dediğiniz bir anlıktır. Bunda da doğru kararlar almak için her zaman içinizi net görüyor olmanız gereklidir.

İçinize sinmeyen hiçbir şey yapmayın ve içinizin almadığı hiçbir yerde yer almayın da.

Bazen bir icraat yaparsınız ve içiniz içinizi kemirirse bilin ki yanlış yoldasınız ve içinize sinmemiştir bu durum. O yüzden iç rahatlığı verecek eylemlerde bulunmak daha akıllıcadır.

Kalp dediğiniz bir avuçluk organ da olsa içinde çok şey biriktirebiliyor. Bilmeniz lazım ki bir gün içinize atmak değil; kendinizi atabileceğiniz bir yer olmayabilir. Bunu bilerek atın içinize.

Bir yandan da üzerinize yük olacak hiçbir şeyi taşımayın. Gereksiz külfetlere ne yeriniz olsun ne de durumunuz. Ağır gelen yükler her zaman sizden eksileceğine işarettir; yapmayın!

Bir bakmışsınız hiçbir şey kalmamış içinizde. Bildiğiniz duyumsamazlık olmuş; kendinize çok yüklendiğiniz zamanlarda bunu hissedersiniz, biraz ağırdan alın.

Her şey ama her şey bir gün aslına veya neye dönüşmesi gerekiyorsa ona evrilir.

O yüzden de kalbinizi terbiye etmenin zamanı gelmiş demektir. İçinizi ferah tutun ki güzellikleri düşündürüp size güzellikleri getirsin.

Hayat ne kırgınlıkları taşıyacak kadar uzun ne de bir anlık gaflette bulunabilecek kısadır.

O yüzden içinizi temizledikten sonra; kalbinizin sesini dinleyin! 

Yazar ve Şair Betül FIRAT

Yorum Yap